Belföld

Hosszabb lesz a téli szünet és kormányzati igazgatási szünetet is elrendelnek

A téli szünet hosszabb lesz az iskolákban, mint az elmúlt években megszokott volt: december 22-től január 8-ig fog tartani –  ismertette a kormány döntését Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

    Idén december 21-én kell utoljára iskolába menni és 2022. január 9-e lesz a szünetet követő első iskolai nap – közölte a miniszter, hozzátéve, ez a döntés is lehetővé teszi azt, hogy az energiával spóroljanak.    
    Szentkirályai Alexandra kormányszóvivő hozzátette: az őszi szünet “rovására” hosszabbodik meg a téli szünet.
    Gulyás Gergely azt is bejelentette: ugyanebben az időszakban kormányzati igazgatási szünetet is el fognak rendelni. Ezekben a napokban kötelezően szabadságot kell kivenniük a kormányzati igazgatásban dolgozóknak, így jelentős spórolásra van mód a közigazgatás területén is – tette hozzá.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Tiszafüreden és Tiszakécskén a Fidesz, Mosonmagyaróváron a helyi civil jelölt nyerte az időközi választást

cs3_szerk2

Múltunkban a jövőnk – Határon Túli Honismereti Vetélkedő volt Csongrádon

cs3_szerk2

Újabb két telepen jelent meg Magyarországon a ragadós száj- és körömfájás vírusa

cs3_szerk2

Száj- és körömfájás – 2. rész: Tényleg terjedhet a széllel?

cs3_szerk2

Benyújtották a kétgyermekes anyák szja-mentességéről szóló törvényjavaslatot

cs3_szerk2

Ne feledd: éjszaka óraátállítás!

cs3_szerk2

Száj- és körömfájás: mutatjuk meddig él túl a vírus a szabadban

cs3_szerk2

71 éves a rohamkocsi szolgálat Magyarországon

cs3_szerk2

Orbán Viktor: provokációs verseny van az ellenzéki pártok között

cs3_szerk2