Belföld

Augusztus 20. – Elhalasztják a tűzijátékot

Panorama of evening Budapest

Az ünnepi tűzijáték elhalasztásáról döntött szombat déli ülésén a várhatóan kedvezőtlen időjárási körülmények miatt az augusztus 20-ai nemzeti ünnep biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzs.

    Kovács Zoltán, a testület vezetője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az Országos Meteorológiai Szolgálat legfrissebb, átfogó előrejelzése, valamint a tűzijáték- és rendezvényszervezők helyzetértékelése alapján az operatív törzs arra jutott, hogy az este 9 órára tervezett tűzijáték megtartása nem biztonságos. A tervek szerint a tűzijátékot jövő szombat este 9 órakor tartják meg.
    Emellett az operatív törzs azt javasolta, hogy a most 17 órakor kezdődő ünnepi szentmisét a Szent István tér helyett a Szent István-bazilikában tartsák meg. A körmenet helyett pedig a bazilikában, a kihelyezett Szent Jobb ereklye előtt zenés imaórát tartsanak – írta Kovács Zoltán, ismételten kérve: a Szent István- napi rendezvényekről és az időjárási körülményekről részletesen tájékozódjanak az érdeklődők a programsorozat applikációján és honlapján, valamint az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján és a média híradásain keresztül.

MTI, fotó: EE



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

cs3_szerk2

Hiába az országjárás, a nyáron tovább apadt a Tisza

cs3_szerk2

Kiszivárgott a Tisza brutális megszorítási terve: 7 és 18 százalékpontos szja-emelés jöhet, de az adókedvezményeket is felülvizsgálnák

cs3_szerk2

Gulyás Gergely: november 30-ig meghosszabbítják az árrésstopot

cs3_szerk2

Magyarország a világ legeredményesebb kajak-kenu nemzete 2025-ben Milánóban, a világbajnokságon

cs3_szerk2

Takács Péter: tovább javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon az Eurostat szerint

cs3_szerk2

Vargáék szerint nincs mit ünnepelni augusztus 20-án

cs3_szerk2

Szent István királyra emlékezve ünnepli születésnapját a keresztény Magyarország

cs3_szerk2

Kapu Tibor hazatért Magyarországra

cs3_szerk2