Belföld

A gyógyszertárak az ünnepek alatt az ügyeleti rend szerint működnek

Interior of empty modern pharmacy

A karácsonyi ünnepek alatt az egészségügyi szolgáltatók, így a gyógyszertárak is az ügyeleti rendnek megfelelően látnak el szolgálatot – hívta fel a figyelmet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

    Azt írták, a december 24-én is nyitva tartó gyógyszertárak nem a szokásos pihenőnapi munkarendjük szerint, hanem általában 12 óráig biztosítják a gyógyszerellátást. December 25-én és 26-án az ügyeletes gyógyszertárakon túl a 0-24 órás nyitvatartású, valamint az ünnepnapokon is működő gyógyszertárak állnak rendelkezésre.
    December 31-én a szokásos hétköznapi vagy rövidített nyitvatartás szerint 14 óráig lesznek nyitva a gyógyszertárak, míg január 1-jén a 0-24 órás nyitvatartású, az ünnepnapokon is nyitva tartó, valamint az ügyeletes gyógyszertárak biztosítják a gyógyszerellátást.
    A közlemény szerint a gyógyszertárak betegforgalmi bejáratánál jól látható helyen és jól olvasható módon kötelesek jelezni a legközelebbi folyamatosan nyitva tartó vagy ügyeleti szolgálatot teljesítő patika nevét, címét, telefonszámát, valamint az ügyeleti, illetve a készenléti szolgálat kezdő és befejező időpontját. Emellett kötelesek feltüntetni a legközelebbi felnőtt és gyermekorvosi ügyelet címét, telefonszámát.
    Az ügyeleti vagy készenléti szolgálatot ellátó gyógyszertárakról az OGYÉI honlapján lehet pontos és hiteles információt kapni. A https://ogyei.gov.hu/gyogyszertarkereso/ linken lehet tájékozódni.
    Az OGYÉI a karácsony és az újév közeledtével arra is felhívta a figyelmet, hogy kiemelten fontos a rendszeresen alkalmazott készítmények időben történő beszerzése, továbbá a váratlan helyzetekre való felkészülés is.
    A gyermekes családok mindenképpen gondoskodjanak láz- és fájdalomcsillapító szerekről, és hasznos ellenőrizni a torokfertőtlenítő-, orrcsepp-, illetve köptetőkészleteket is – olvasható a közleményben.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Donald Trump: Orbán Viktor kiváló és erős vezető

cs3-szerkeszto

Itt a történelmi nap: ma találkozik Orbán Viktor és Donald Trump a Fehér Házban

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ma azért utazunk Washingtonba, hogy Trump elnökkel új fejezetet nyissunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

cs3-szerkeszto

A hétvégén nem lesz elérhető a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás és a Központi Azonosítási Ügynök

cs3-szerkeszto

Márki-Zay Péter szerint akár pszichopata is lehetne, a 444.hu szerint pedig „MP f***sz”

cs3-szerkeszto

Lebukott Magyar Péter: kiszivárgott a Tisza App fejlesztőinek belső levelezése

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor megerősítette: Január elsejétől, több lépésben, bevezetik a 14. havi nyugdíjat!

cs3-szerkeszto

Alapjogokért Központ: Októberben is győzött a Fidesz a Tisza Párttal szemben

cs3-szerkeszto

A Tisza Párt adópolitikai szakértője elismerte: Magyar Péterék szűkítenék az adójóváírást

cs3-szerkeszto