Sport

Paralimpia 2020 – Aranyérmes a kajakos Kiss Péter Pál

Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián.

A KL1-es kategória magyar indulója, aki 2019-ben világbajnok lett Szegeden és kétszeres Európa-bajnok, már a csütörtöki előfutamban is nagyon meggyőzően evezett, saját futamát két bójasor különbséggel nyerte meg és összességében a legjobb időt lapátolta. A pénteki döntőben hasonlóan magabiztos volt, kilőtt a rajtból és egy bójasorral győzött.
    A 18 éves kajakos, a sportág legfiatalabb paralimpiai bajnoka, aki nyolcéves korában a Guillain Barré-szindróma miatt deréktól lefelé lebénult, a magyar küldöttség tizennegyedik érmét – a hetedik aranyat – szerezte.
     Ugyanebben a számban Juhász Tamás hatodik lett.

MTI

Hasonló bejegyzések

Farkas Sándor: Hajrá Panna, hajrá magyarok!

Szabó Viktor

Már csak 100 km hiányzik Cseuz Lászlónak Párizsig

Vereséggel kezdte az olimpiát a magyar női kézicsapat

Kiválóan szerepelt a szentesi Pengő László a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-Bajnokságán, Lisszabonban

Bozó Tibor altábornagy személyesen kívánt sok sikert az olimpiára utazó Ugrai Pannának