Sport Szentes

Vízilabda: Európa-bajnok az U15-ös leányválogatott!

Fordulatos mérkőzésen, 7–6-ra nyert a magyar leányválogatott a szentesi U15-ös vízilabda-bajnokság oroszok elleni döntőjében.

A Sike József által irányított magyar csapattal az történt az első negyedben, ami még az Eb folyamán egyszer sem: hamar kétgólos hátrányba került. Az első hazai gólt a második negyedben Lendvai Natasa szerezte ötméteresből, majd Tiba Panna is betalált, de újabb orosz találat után vonultak félidőre a csapatok (2–3).

A harmadik felvonásban két orosz gól között Lendvay Zoé lőtt egy magyart, de a negyed végén megrázták magukat a hazaiak, és Tiba, Varró Eszter, valamint Lendvai révén fordítottak (6–5).

Az utolsó játékrészben nagy taktikai csata zajlott, Varró találata pedig kétgólos előnyhöz juttatta a magyarokat alig több mint három perccel a vége előtt. Az oroszok még egyre felzárkóztak, de Torma Luca remekül védte a magyar kaput, így az utolsó támadásban már csak le kellett pörgetnie az időt Kiss Patrícia csapatkapitánynak és társainak. A magyarok 7–6-ra nyertek a döntőben, Torma pedig a torna legjobbja lett.

Leány U15-ös Európa-bajnokság, Szentes
Döntő:
Oroszország–Magyarország 6–7 (2–0, 1–2, 2–4, 1–1)
Gólszerzők: Danilyuk 2, Shatalova 2, Iatskova 1, Shigina 1, ill. Lendvai N. 2, Tiba P. 2, Varró E. 2, Lendvai Z. 1