Vélemény

Hámori Tamás: Biden elnök bejelentette, újabb szankciókat léptet életbe Oroszország ellen

Biden elnök bejelentette, újabb szankciókat léptet életbe Oroszország ellen. Több okot sorolt fel.Egy: Oroszország szerinte destabilizáló tényező. Oroszország. Ja, nyilván az oroszok exportáltak demokráciát a közel-keletre, amivel sikerült lángba borítani egy sor országot. Biztos az oroszok szervezték a Majdan akcióit, juttatták gépkarabélyokkal nagyon demokratikusan hatalomba azt a Jacenyukot, aki azonnal Washingtonba repült parancsokért, és fél Ukrajnát nekiadta egy Biden nevű üzletembernek és kollégáinak. És akik addig hergelték az ott élő oroszokat, amíg csak sikerült ott is polgárháborút alkotni. (Az oroszok sem angyalok, de mindent az ő számlájukra írni, erős csúsztatás. Ráadásul, a Donbassz lakóinak évek óta Moszkva fizeti a nyugdíjat, egészségügyet. És valamelyik kijevi -izé, kiivi illetékes elkotyogta, ha most visszakapnák azt a területet, nekik kéne finanszírozni ezeket, végleg csődbe menne Ukrajna.) Tegyük hozzá, Szíriában azóta van nagyjából rend, azóta szűnt meg az Iszlám Állam hatalma, mióta Moszkva megunta a totyakodást, és odacsapott.Kettő: Oroszország beavatkozott az amerikai elnökválasztásba. Basszus, Biden úr, ha az oroszok tényleg beavatkoznak, maga most nem a Fehér Ház, hanem egy leépülteket gondozó otthon lakója! Épp a maga hívei ismerték el, csaltak. Természetesen a demokrácia védelmében.Három: Oroszország nem teljesíti a nemzetközi kötelezettségeit. Gondolom ez azt jelenti, nem fogadja el, hogy Washington és Brüsszel mondja meg, mit szabad neki és mit nem.És mondja ezeket annak az országnak az első embere, amelynek katonai költségvetése egyenlő a következő tíz ország (közte Kína és Oroszország) együttesen erre fordított pénzével. Miközben napi szinten lövöldöznek az utcákon, miközben a rendőreik már jobban teszik, ha inkább átmennek a másik oldalra, ha bűnözőt látnak. Főleg, ha netán sötétbőrű.Érdekes a világ.Jó egészséget!

Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Mandula Viktor: az arrogáns tudatlanság totális győzelme

cs3-szerkeszto

Latorcai Csaba: a kampányígéretek után jönnek a megszorítások

cs3-szerkeszto

Stefan Streit: Újra szabad a garázdálkodása a bankoknak és multiknak

cs3-szerkeszto

Májer Sándor: a falugyűlésein sem ezt ígérte, hanem egy tisztességes politizálást

cs3-szerkeszto

Hoppál Hunor: Zajlanak a mézeshetek, méltánytalan és bosszúvezérelt a győztes

cs3-szerkeszto

Moderari: A választások után egyetlen dolog tud megváltozni: az a képesség, hogy Magyarország hogyan lesz képes ebben a veszélyes világban megvédeni a saját és állampolgárai érdekeit

cs3-szerkeszto

Egy tiszás aktivista lerántotta a leplet Bárkányi Bence sötét múltjáról

cs3-szerkeszto

Moderari: Hősök nélkül (?) II.

cs3-szerkeszto

Szarka Antal: megfúrták azt, hogy Szentesnek tiszás jelöltje legyen!

cs3-szerkeszto