Belföld Koronavírus

Orbán Viktor emelt szintű készültséget rendelt el a kórházakban

A járványhelyzet annyira komoly, hogy Orbán Viktor emelt szintű készültséget rendelt el a kórházakban – erről maga a miniszterelnök beszélt pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Ismertette, minden kórházban a katonák is ott vannak a vezetésben és ismét életbe lépett az egészségügyben a vezénylés.

Újra azt a régi készültséget állapotot kell visszahozni, ami áprilisban és novemberben volt – hangsúlyozta a kormányfő.

Orbán Viktor elmondta, hogy 17 millió vakcina van lekötve, de ezek egy jelentős része nem érkezik.

Ha nem lenne itt az orosz és a kínai vakcina, akkor nagy bajban lennénk

– tette hozzá. Orbán Viktor közölte, hogy jövő héten beolthatják.

A baloldal oltásellenes, folyamatosan álhíreket gyártanak, és bizonytalanságot szítanak. Csak az oltás jelentheti a megmenekülést

– nyomatékosította a politikus.

Orbán Viktor elmondta, hogy egyrészt mivel van vakcina, ezért lehet gondolkozni a nyitásról, és közben átmenetileg egy felfutó szakaszba is beléptünk. Nagyon fegyelmezetten fenn kell tartani a korlátozásokat. Vannak javaslatok, miszerint lehetnek szigorítások – mondta a kormányfő.

A határokon mindenképpen szigorítani kell, így nagyon szigorú utazási szabályok kellenek. Az Európán kívüli üzleti utazásokat radikálisan csökkenteni kell

– tette hozzá. 

Az uniós csúcsról azt mondta, hogy sokan aggódnak a gazdaság megbénulása miatt. A kamionosok tesztelése okozott problémát – tette hozzá. Olyan nagy a baj az unióban, hogy az egymás felelősségre vonásának nincs itt za ideje.

A személyforgalom korlátozása mellett fenn kell tartani az árú és a tőke szabad áramlását. 

Orbán Viktor elmondta, hogy a bizottság jól tárgyalt, de ezzel időt vesztett, mert olcsóbbá akarták tenni a vakcinákat. A bizottság tegye a dolgát, de ne álljon egy lábon az unió sem. 

HírTV – Origo



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Mandula Viktor: az arrogáns tudatlanság totális győzelme

cs3-szerkeszto

Közleményben mentek neki a Tisza-kormánynak a benzinkutak, tömeges bezárás jöhet

cs3-szerkeszto

Ezen a héten is kutya meleg lesz, folytatódik a kánikula

cs3-szerkeszto

Latorcai Csaba: a kampányígéretek után jönnek a megszorítások

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a Patrióták az erős és szuverén nemzetek Európáját építik

cs3-szerkeszto

Kezdődik: LMBTQ-színekbe borult Budapest

cs3-szerkeszto

Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek

cs3-szerkeszto

Szőlő utcai ügy – Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője

cs3-szerkeszto