Csongrád Kék Hírek

Nyitva felejtett táskából lopott Csongrádon

Thief Pickpocketing Smartphone From Lady's Bag Outdoor, Closeup, Cropped

A csongrádi nyomozók befejezték az ügy vizsgálatát azzal a helybeli férfival szemben, aki elvitte egy idős asszony értékeit a városban. Eljárás indult ellene.

A nyomozás során beszerzett adatok alapján az 55 éves férfi 2020. szeptember 17-én délután a belvárosban kerékpározott, amikor felfigyelt az éppen biciklijét toló sértettre. Miközben elhaladt a nő mellett, belenyúlt a kétkerekű csomagtartóján lévő táskába és kivette abból a sértett mobiltelefonját, valamint pénztárcáját, amiben több ezer forint, bankkártya, illetve személyes iratok voltak. A hölgy nem sokkal később fel akart szállni a kerékpárjára, ekkor vette észre értékeinek hiányát, majd bejelentést tett a rendőrségen.

Az eltulajdonított bankkártyával a gyanúsított, valamint egyik ismerőse többször vásárolt szeszes italokat egy helyi dohányboltban.

A nyomozók rövid időn belül azonosították az 55 éves férfit, akit elfogtak és a Csongrádi Rendőrkapitányságra előállítottak, őt és ismerősét gyanúsítottként hallgatták ki. Az értékeket eltulajdonító férfi ellen lopás és információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás vétsége, míg társa ellen az utóbbi bűncselekmény miatt indult eljárás.

A Csongrádi Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az ügy iratait átadta az ügyészségnek.

police.hu, kiemelt kép illusztráció: Envato Elements



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Gyovai Zsolt: 2026-tól azt várom, hogy a városfejlesztési tervek valódi, kézzelfogható megvalósulássá váljanak

cs3-szerkeszto

Szentesi drogdílerek letartóztatását indítványozta az ügyészség

cs3-szerkeszto

Elhalasztják a jeges csobbanást a Körös-toroknál

cs3-szerkeszto

Szentesi drogdílerekre csaptak le a rendőrök

cs3-szerkeszto

Jeges kihívás a Körös-toroknál: közösségi csobbanásra hívnak január közepén

cs3-szerkeszto

Vajda Zoltán: Megfelelő felszerelés, ellátás és remény nélkül álltak helyt egy háborúban, amelynek terhét végül saját életükkel fizették meg

cs3-szerkeszto

Jaksa Csaba: nyugodt, kiszámítható, jól tervezhető működésben szeretnénk dolgozni tovább

cs3-szerkeszto

Csongrádi vadásztársaság: a kertbe betévedt vadat engedjük vissza a természetbe!

cs3-szerkeszto

Kinyitották a pontonhidat Csongrádnál, szünetel a közlekedés

cs3-szerkeszto