Belföld

Az Agrár Széchenyi Kártya hatékony segítséget ad a mezőgazdasági vállalkozóknak

Az Agrár Széchenyi Kártya (ASZK) tíz éve nyújt hatékony segítséget, kedvező finanszírozási lehetőséget a mezőgazdasági vállalkozások számára – hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter kedden sajtótájékoztatón, Budapesten.

    Elmondta: tavaly alapjaiban alakult át a Széchenyi Kártya Program, az Agrár Széchenyi Kártya Plusz az első volt a krízistermékek sorában, ezzel az Agrárminisztérium az elsők között reagált a járványhelyzetre.
    Ismertette, hogy a tavaly tavasszal indult, 100 százalék kamattámogatás, kezességi díj- és költségtámogatású és 90 százalékra emelt kezességvállalással működő Agrár Széchenyi Kártya Plusz iránt várakozáson felüli volt az érdeklődés, a 2020 végéig működő konstrukcióban mintegy 5100 befogadott ügyletben csaknem 97 milliárd forint hitelt helyeztek ki.
    Krisán László, a Kavosz Zrt. vezérigazgatója a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, a Széchenyi Kártya Program 18 éve szakpolitikai finanszírozási eszköztár, az állam és a piac közös sikerterméke. Bejelentette, hogy az Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitel eddigi 100 millió forint maximális keretét 200 millió forintra emelték az idén.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: az ukránok el akarják takarítani a magyar kormányt, hogy létrejöjjön Magyarországon egy ukránpárti kormány

cs3-szerkeszto

10 ezer forintért öletne embert a szentesi tiszás, aki ellen körözést adott ki a rendőrség

cs3-szerkeszto

Szabó István: kiállunk Orbán Viktor mellett! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Zelenszkij életveszélyesen megfenyegette Orbán Viktort

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Magyarország készültségben! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

NGM: egyre többet költenek a családok, 3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: a legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba

cs3-szerkeszto

Csütörtöktől tovább drágulnak az üzemanyagok – továbbra sem üzemel a Barátság vezeték

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a kimaradás a következő négy év kulcsszava

cs3-szerkeszto