Belföld

Közel háromszázezer fiatal munkavállalót érint az szja-mentesség

Party people taking selfies during summer festival

A munkaügyi statisztikák szerint 288 ezer fiatalt érintene a legújabb kormányzati terv, a 25 évesnél fiatalabb munkavállalókat majdan megillető személyijövedelemadó-mentesség – írta szombati számában a Magyar Nemzet, amelynek Honyek Péter adószakértő, a PwC Magyarország szakembere nyilatkozott a témáról.

    A statisztika szerint nagyjából harmincezren dolgoznak a 15-19 éves korosztályban, és 258 ezer 20-24 év közötti alkalmazottat tartanak nyilván.
    A kereseti adatok szerint a 25 évnél fiatalabbak bruttó átlagfizetése háromszázezer forint körül alakul, amiből kiszámítható, hogy a tervbe vett szja-mentesség átlagosan havi 45 ezer forintot jelenthetne az érintetteknek, ennyi maradna a zsebükben. Ugyanezen számokból kalkulálható ki az, hogy az államnak évente 155 milliárd forintos kiadást jelentene az intézkedés. Az adószakértő hozzátette: az utóbbi összeg elkölthető pénzként jelenne meg a gazdaságban, vagyis a kormányzati intézkedés növelheti a fogyasztást.
    Honyek Péter kifejtette azt is, hogy a szja-mentesség “tisztíthatná” a foglalkoztatást, a fiatalokat kevésbé alkalmaznák feketén.
    Az is elképzelhető, hogy az adómentesség miatt többen döntenének úgy, hogy hamarabb állnak munkába, ahogy a diákszövetkezetek helyzete is megváltozna. “A szövetkezetekben dolgozó diákok bére már most is mentesül a járulékfizetés és a munkáltatói közterhek alól, ha a személyi jövedelemadót sem kellene megfizetni, akkor semmilyen közteher nem jönne szóba ennél az alkalmazási módszernél” – magyarázta a szakértő.
    A Magyar Nemzet emlékeztetett arra, hogy a miniszterelnök egy hete jelentette be: 2022. január elsejétől azok a fiatalok, akik még nem töltötték be a 25. évüket, személyijövedelemadó-mentességet kapnak. Orbán Viktor akkor úgy vélekedett: a gazdasági kilábaláshoz a nyugdíjasok, a családok és a vállalkozások mellett a fiataloknak is anyagi segítséget kell adni.

MTI, Kiemelt kép: Envato elements



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Donald Trump pár perccel a békemegállapodás után: „Orbán Viktor remek vezető”

cs3_szerk2

Magabiztosan vezet a Fidesz fél évvel a választások előtt

cs3_szerk2

Otthon Start: dübörög az építőipar, a budapestiek mellett indulnak a vidéki fejlesztések is

cs3_szerk2

Történelmi pillanatok: Donald Trump meghívta Orbán Viktort a Békecsúcsra, ahol aláírják a Közel-Keleti Béketervet

cs3_szerk2

Nagy István: jön az agrár adócsökkentés, újabb terheket vesz le a kormány a gazdák válláról

cs3_szerk2

További könnyítések érkeznek az Otthon Start hitelprogramban

cs3_szerk2

Orbán Viktor: érdekeltek vagyunk Románia gazdasági sikerében

cs3_szerk2

Elő a naptárakat: október 23-án újra Békemenet!

cs3_szerk2

Óriási büszkeség: újabb Nobel-díjasa van Magyarországnak!

cs3_szerk2