Belföld

Januárban megkezdi a kormány a 13. havi nyugdíj fokozatos visszaépítését

Happy elderly lady using mobile phone while relaxing on couch at home

Megkezdi a kormány a 13. havi nyugdíj fokozatos visszaépítését: 2021 januárjában plusz egyheti, 2022-ben további egyheti, 2023-ban ismét további egyheti, 2024-ben pedig már plusz egy teljes havi nyugdíjat kapnak majd a nyugdíjban és a nyugdíjszerű ellátásban részesülők – közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

    Novák Katalin a feltöltött videóban kiemelte, hogy ez 2,5 millió embert érint Magyarországon.
    A miniszter közölte, a nyugdíjasok megszokták, hogy nehezebb időkben a baloldali kormányok rajtuk spóroltak, így szüntették meg a 13. havi nyugdíjat és vezették be a nyugdíjprémiumot, amelyet “ők soha nem tudnak fizetni a nyugdíjasoknak”.
    A jelenlegi kormány ezt már háromszor megtette, és a 13. havi nyugdíj visszavezetése mellett is megtartja a nyugdíjprémium lehetőségét – hangsúlyozta.
    Novák Katalin azt mondta: a kormány vállalása, hogy megőrizze a nyugdíj vásárlóértékét, ezért mindig a tervezett infláció mértékével megfelelően emeli a nyugdíjakat. Idén január 1-jével 3 százalékkal emelkedik a nyugdíj, később pedig korrigálják azt, ha a tényleges infláció meghaladja a tervezettet – tudatta.
    Hozzátette: a kormány az elmúlt tíz évben 10 százalékkal növelte a nyugdíjak vásárlóértékét.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Tüntetést szervez a Fidesz a Tisza Párt önkényépítése ellen

cs3-szerkeszto

Döntött a Tisza-kormány: brutális hitelt vesz fel Magyarország az uniós pénzek miatt

cs3-szerkeszto

Toroczkai László: Látok olyan jeleket, melyek szerint Magyar Péter fél tőlem

cs3-szerkeszto

Újabb kampányhazugság igazolódott be: nem duplázódik a családi pótlék összege + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Magyar Péter családi lakájsajtója beismerte, hogy hazudott

cs3-szerkeszto

Érdemes lesz az esti égboltot kémlelni, Magyarországról is látható lehet a sarki fény

cs3-szerkeszto

Pénz, pénz, pénzecske: közel 1 milliárd forint közpénzt kap a Tisza pártalapítványa

cs3-szerkeszto

Nem a gyerek tehet róla, mégis ő húzza a rövidebbet

cs3-szerkeszto

Újabb terhek: egyik napról a másikra drágul az ivóvíz- és szennyvízdíj a cégek számára

cs3-szerkeszto