Belföld

A Pfizer-BioNTech vakcinája a második oltás után 95 százalékos védettséget nyújt

Százharminckét egészségügyi dolgozót oltottak be a koronavírus ellen a Semmelweis Egyetem Klinikáján szombat délután.

    Merkely Béla, az egyetem rektora vasárnap az M1 aktuális csatornán azt is elmondta, hogy az oltások teljesen reakciómentesek voltak, még bőrpír sem jelentkezett.
    A Pfizer-BioNTech vakcinája a második oltás után 95 százalékos védettséget nyújt a vírus ellen, szervezetet károsító hatása nincs – emelte ki.
    Beszélt arról is, hogy az oltással hosszabb ideig tartó védettséget lehet elérni, mint az átfertőzöttséggel. A rektor ezért azt javasolja, hogy mindenki oltassa be magát.

Fotó: MTI/Balogh Zoltán



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Tombol a kánikula, harmadfokú hőségriasztás lép életbe

cs3-szerkeszto

Tovább gyűrűzik a tiszás gyermekvédelmi botrány: főügyészségi szakaszban a feljelentés

cs3-szerkeszto

Az egész országra kiterjedő tűzgyújtási tilalom lépett életbe

cs3-szerkeszto

Szentesi Zöldi László: a kormány hamarosan bajba kerül, a Fidesz-KDNP pedig néhány év múlva visszatérhet

cs3-szerkeszto

Nekiestek a romák Magyar Péternek

cs3-szerkeszto

Szőlő utcai ügy – Fidesz: Magyar Péter, Magyar Márton és a Kontroll végighazudták a kampányt

cs3-szerkeszto

„Cigányok, kapjatok észbe!” – heves reakciókat váltott ki Magyar Péter kijelentése a roma gyerekekről + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Mandula Viktor: az arrogáns tudatlanság totális győzelme

cs3-szerkeszto

Közleményben mentek neki a Tisza-kormánynak a benzinkutak, tömeges bezárás jöhet

cs3-szerkeszto