Belföld Koronavírus

Maruzsa Zoltán: a fertőzési láncok megszakítását is szolgálja az őszi szünet

A koronavírus-fertőzési láncok megszakítására is alkalmas lehet a pénteken kezdődő őszi szünet az iskolákban – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.

    Maruzsa Zoltán kiemelte: fontos, hogy a gyerekek a tíznapos szünetet családi körben töltsék, ne csoportos rendezvényeken, szabadidős programokon.
    Az államtitkár emlékeztetett: az őszi szünetben minden oktatási intézményben fertőtlenítő takarítást kell végezni.     Ötvenkilenc iskolában, ahol a fertőzés a rendkívüli szünet és a tantermen kívüli, digitális munkarend ellenére sem tűnt el, a honvédség segítségével aeroszolos fertőtlenítést is végeznek – tette hozzá.
    Maruzsa Zoltán azt mondta, hogy az iskolákban és óvodákban bevezetett megelőző intézkedések sikeresen fogják vissza a járvány terjedését: a legfrissebb adatok szerint 3000 óvoda közül csak 64-ben van rendkívüli szünet, ez, illetve a tantermen kívüli digitális munkarend az iskolák mindössze hat százalékát érinti.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Jelentősen nőtt a külföldön munkát vállaló magyarok száma a választások óta

cs3-szerkeszto

Záporral, zivatarral hidegfront érkezik a hét elején

cs3-szerkeszto

Rétvári Bence: a Tisza-kormány 33 milliárd forintot vesz el a pedagógusoktól

cs3-szerkeszto

Hiperaktivitás, figyelemzavar: pszichiátriai betegségek-e valójában?

cs3-szerkeszto

Szombattól ismét emelkednek az üzemanyagárak

cs3-szerkeszto

Kikosarazták a miniszterelnököt – a pártelnökök nem Magyar Péter politikai biodíszletei

cs3-szerkeszto

A változás szele: 3 köbméter gázért közel 7000 forintos számla érkezett Csongrádon

cs3-szerkeszto

Épül a tiszás önkény: a Legfőbb Ügyészség szerint is jogsértő volt a Fidesz szervereinek lefoglalása

cs3-szerkeszto

Leköszön a vármegyei agrárkamara elnöke – törvénymódosítás miatt távozik Szél István

cs3-szerkeszto