Belföld

A Nébih több mint 10 tonna húskészítményt vont ki a forgalomból Csongrád megyében

Close up image of a man cut fresh pork meat.

Budapest, 2020. szeptember 22., kedd (MTI) – Több mint 10 tonna, részben lejárt fogyaszthatósági idejű húskészítményt semmisíttetett meg, illetve vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Csongrád-Csanád megyei húsüzemben – közölte a Nébih kedden az MTI-vel.

    Azt írták, a súlyos élelmiszerhigiéniai és nyomonkövetési hiányosságok miatt az egység tevékenységét is azonnali hatállyal felfüggesztették.
     A 12,6 tonna termék fogyaszthatósági, illetve minőségmegőrzési ideje lejárt, valamint nyomonkövetési hiányosságokat is találtak az ellenőrök.
    A hatóság elrendelte az állati eredetű termékek megsemmisítését, valamint a létesítményben előállított, még érvényes minőségmegőrzési, illetve fogyaszthatósági idejű termékek visszahívását a forgalomból. A kifogásolt termékek elszállítását a helyszínen ellenőrizték a Nébih szakemberei.
    Az ügyben eljárás indult, a szegedi egyéni vállalkozó a jogsértés miatt milliós nagyságrendű bírságra számíthat – írták.

MTI

A kiemelt kép illusztráció/Envato elements



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Schiffer András: a Tisza egy piramisjáték, Magyar Péter blöfföl

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én

cs3-szerkeszto

Megválasztotta a közmédia az Év szavát, amely az édesanya lett

cs3-szerkeszto

Több pénz érkezik 2026-tól: így változik a GYED és a táppénz

cs3-szerkeszto

Több mint 434 millió forint gyűlt össze a közmédia jótékonysági kampányában

cs3-szerkeszto

XIV. Leó: Jézus születése a remény szavát, a talpraállás erejét, a jóságot képviseli

cs3-szerkeszto

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

cs3-szerkeszto

Így már érthető a Tisza adóemelési terve: „Laci bácsi az első tiszás!”

cs3-szerkeszto

Kapu Tibort választotta a közmédia az Év Emberének 2025-ben

cs3-szerkeszto