Szentes

Ünnepi állománygyűlés a szentesi laktanyában

Az államalapítás ünnepének alkalmából megtartott a szentesi MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred ünnepi állománygyűlésén tisztelegtek a meghívott vendégekkel együtt Szent István király emléke előtt augusztus 19-én.

Ünnepi beszédében Kovácsné Madácsy Ágota, a szentesi Zsoldos Ferenc Középiskola és Szakiskola magyar nyelv és irodalom, illetve történelem szakos tanára rendhagyó gondolataival nem csak felidézte a legnagyobb múlttal rendelkező ünnepünk történetét, hanem megemlékezett a Magyar Honvédség legkiemelkedőbb eseményéről, a tisztavatásról is.

A beszédet követően Máté Sándor alezredes, a HM Tábori Lelkészi Szolgálat Protestáns Tábori Püspökség püspöki titkára a régi magyar szokás szerint megáldotta a nemzeti színű szalaggal átkötött új kenyeret.

Ezt követően Antal László ezredes, ezredparancsnok elismeréseket adott át, illetve előléptetésekre is sor került.

Forrás, fotó: Facebook/MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Egy jelölt már biztosan elkezdheti gyűjteni az aláírásokat

cs3-szerkeszto

Ezüsthúrok varázsa: ifjú hegedűsök töltötték meg zenével Szentes szívét

cs3-szerkeszto

Honvédelem testközelből – Különleges napon vettek részt a szentesi Zsoldos diákjai

cs3-szerkeszto

Kigyulladt egy kisteherautó Szentesen

cs3-szerkeszto

Amikor Szentes Európa csúcsára ért – 33 éve írtak történelmet a vízilabdás lányok

cs3-szerkeszto

Egy nap alatt meglett az ellopott kerékpár Szentesen

cs3-szerkeszto

Szabó István: 100 millió forintos kormányzati támogatás érkezik Szentesre

cs3-szerkeszto

Kismotorok érkeztek a szentesi bölcsődébe

cs3-szerkeszto

Gyors rendőri munka Szentesen: egy nap alatt előkerült az ellopott mobil Szentesen

cs3-szerkeszto