Belföld

Augusztus vége után is lehet online módon nyelvvizsgázni

Girl summarizing online article

A járványügyi veszélyhelyzet idején bevezetett lehetőség népszerűnek bizonyult, májustól augusztus közepéig mintegy hétezer online nyelvvizsgát tettek, közel ötezret sikeresen. A napokban megjelent kormányrendelet értelmében az erre alkalmas és megfelelően felkészült vizsgaközpontok újabb határidő meghatározása nélkül, a továbbiakban is szervezhetnek online nyelvvizsgát – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-vel.

    A közlemény szerint május elején három vizsgaközpont kis létszámokon próbálta ki az újfajta vizsgáztatási módot, amely iránt a kezdetektől komoly érdeklődés volt. A járványügyi veszélyhelyzet idejére egészségvédelmi okokból megnyitott lehetőséget a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti rendelkezések augusztus végéig hosszabbították meg. Az újabb döntés már határidő rögzítése nélkül teremti meg az online vizsgáztatás jogszabályi feltételeit a továbbiakra is – írták.
    Ismertették: az online nyelvvizsgáztatáskor alapvető elvárás a vizsgázó azonosításának megfelelő biztosítása, a vizsgázó és a vizsgaközpont közötti informatikai kapcsolat folyamatos fennállása. A vizsgaközpontoknak egyértelműen ki kell zárniuk annak lehetőségét, hogy a vizsgázó más embertől származó, meg nem engedett segítséget vegyen igénybe.
    A módosításnak köszönhetően a vizsgázók akkreditált vizsgahelyszín helyett, elektronikus úton bárhol, akár otthon is letehetik a nyelvvizsgát. A kényelmes és korszerű megoldás ősztől nem csupán veszélyhelyzeti intézkedésként alkalmazható, beépül a szolgáltatás nyújtására felkészült vizsgaközpontok általános gyakorlatába – olvasható a közleményben.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: Kiskakaséknál teljes a zűrzavar

cs3_szerk2

Szentes és Csongrád környéki tanyák fejlesztésére is lehet támogatást igényelni

cs3_szerk2

Szoboszlai: bízzanak bennünk, most az egész országra szükség van

cs3_szerk2

Több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

cs3_szerk2

Hiába az országjárás, a nyáron tovább apadt a Tisza

cs3_szerk2

Kiszivárgott a Tisza brutális megszorítási terve: 7 és 18 százalékpontos szja-emelés jöhet, de az adókedvezményeket is felülvizsgálnák

cs3_szerk2

Gulyás Gergely: november 30-ig meghosszabbítják az árrésstopot

cs3_szerk2

Magyarország a világ legeredményesebb kajak-kenu nemzete 2025-ben Milánóban, a világbajnokságon

cs3_szerk2

Takács Péter: tovább javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon az Eurostat szerint

cs3_szerk2