Sport Szentes

Férfi vízilabda ob I – Halasztást kér a Szentes

A Metalcom Szentes felnőtt férfi vízilabdacsapata hatósági házi karantén miatt első bajnoki mérkőzésének elhalasztását kéri a magyar szövetségtől (MVLSZ).

    A klub közösségi oldalának keddi beszámolója szerint a felnőtt keret minden tagja és edzője – összesen 18 fő – kétszer vett részt a Semmelweis Egyetemen PCR koronavírus-teszten a Magyar Kupa küzdelmei után. Erre azért volt szükség, mert múlt szerdán az UVSE csapatával játszott a Szentes, és a fővárosiaknál szerepelt valaki, akinek később pozitív lett a tesztje.
    A szentesiek közül mindenkinek negatív lett az eredménye pénteken és hétfőn is, ettől függetlenül a Csongrád-Csanád megyei lakosokat a területi kormányhivatal járványügyi megfigyelés alá helyezte, vagyis jövő szerdáig karantént rendelt el számukra, lakhelyelhagyási tilalommal. Ez a rendelkezés 15 embert érint.
    Mindezek következményeként a jövő szombatra kiírt felnőtt bajnoki rajton a csapat nem tud részt venni, és mivel több ifjúsági korú játékosuk és edzőjük is karanténba került, az utánpótlás kvalifikáción sem tud szerepelni a Szentesi VK.
    A magyar szövetség egyelőre nem közölte, hogy hozzájárul-e a mérkőzések halasztásához.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Makk Marci Egészség- és Sportnap várja az érdeklődőket Csongrádon

cs3-szerkeszto

Szabó Zoltán Ferenc: Szentesen nincs ivóvízellátási probléma

cs3-szerkeszto

Mindszent büszkesége is ott lesz a párizsi Európa-bajnokságon – Ugrai Panna bekerült a magyar válogatottba

cs3-szerkeszto

Negyedszer dübörögnek a traktorok Szentesen – új helyszínen rendezik meg a fesztivált

cs3-szerkeszto

Közel 140 rajttal rendezték meg a XIII. Serházzugi Hosszútávúszó Versenyt a Kis-Tiszán

cs3-szerkeszto

Edzőként és versenyzőként is példát mutatnak a csongrádi Kis-Tisza Vízi-Sport Egyesület masters sportolói

cs3-szerkeszto

Biciklitolvajt fogtak a szentesi rendőrök

cs3-szerkeszto

Forgalomkorlátozásra kell készülni Szentesen: villamoshálózat-fejlesztés miatt lezárják a Pintér utca egy szakaszát

cs3-szerkeszto

1370 sikeres vizsga, 1370 új lehetőség – eredményesen zárult a 2025/2026-os tanév a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrumban

cs3-szerkeszto