Belföld

Az agráriumnak segítséget jelentő intézkedéscsomag jelent meg

Agriculture Fertilization Job

A gazdaságvédelmi akcióterv részeként megjelent az első, az agrárium számára célzott segítséget jelentő intézkedéscsomag a Magyar Közlönyben – jelentette be Nagy István agrárminiszter pénteken a közmédiának nyilatkozva.

    Kiemelte: a jelenlegi krízishelyzetben értékelik azt az áldozatos munkát, amelyet az ágazat szereplői a folyamatos élelmiszer-ellátás érdekében ebben a nehéz időszakban is végeznek.
    A legkisebb mezőgazdasági termelők számára is segítséget jelenthet az Agrár Széchenyi Folyószámla Hitel ingyenessé tétele és a keret megduplázása – hívta fel a figyelmet.
    A turizmus és a vendéglátás kényszerű szüneteltetése miatt leginkább bajban lévő ágazatokban a díszkertészeknél, a bor- és szőlőtermelőknél, a pálinka-előállítóknál, a kisüzemi sörfőzdéknél és a vadgazdálkodási szolgáltatóknál csökkennek a munkáltatói járulékterhek.
    A további részletekről kedden 11 órakor adnak tájékoztatást Kovács Zoltán államtitkárral az operatív törzs sajtótájékoztatója előtt – közölte a miniszter.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kiskorú elleni nemi erőszak miatt indult eljárás a Tisza csongrád-csanádi jelöltjével szemben

cs3-szerkeszto

Elkezdődött a gólyák párzási időszaka, hamarosan érkeznek a fiókák

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ne hagyjuk, hogy véget vessenek a határon túli magyarság megmaradásáért indított programjainknak

cs3-szerkeszto

Petrás János, a Kárpátia frontembere: Egyéniben a Fidesz jelöltjeire kell szavazni, mert nekik van esélyük elnyerni a mandátumot

cs3-szerkeszto

J.D. Vance: Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság terén, és az európai vezetőknek, akik az energiaválsággal küzdenek, csak követniük kellett volna a példáját

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor elrendelte a Török Áramlat vezeték magyarországi szakaszának katonai védelmét + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Nagy erejű robbanóanyagot találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közelében

cs3-szerkeszto

Este már Jézus feltámadását ünneplik a keresztények

cs3-szerkeszto

Célegyenesben a választás – Szabó István: a választás valódi tétje a magyar önrendelkezés megőrzése

cs3-szerkeszto