Belföld Koronavírus

Európa 2020: Újabb dal született válaszul a koronavírusra

Európa 2020, a remény himnusza – ezzel a címmel jelent meg a két fiatal énekes-előadóművész, Nagy Szilárd és Ragány Misa videóklipje, amellyel a kontinensünket sújtó vírusjárványra reagálnak.

„Ezért kérlek, mentsük meg őt, a vén Európát, a megtört nőt” – csendülnek fel ismerős dallamokra ezek a sorok, amelyek talán még soha nem voltak aktuálisabbak. Varga Miklós Európa c. dalát komponálta át két előadóművész, Nagy Szilárd és Ragány Misa, akik a koronavírus-járvány okozta vészhelyzetre kívánnak válaszolni a szerzeménnyel.

„Súlyos kihívások előtt áll kontinensünk és hazánk is. A felmerülő sorskérdésekre igyekszik választ találni a mű, ami üzenetet fogalmaz meg minden egyes embernek: a felelős magatartást és az összefogás szükségességét kívánja hangsúlyozni ebben a nehéz helyzetben is” – mondja a dal kapcsán Szilárd, aki a Magyar Televízió Társulat c. műsorában tűnt fel 17 évesen, majd lett az István a király c. rockopera 25. éves jubileumi produkciójával arany- és platinalemezes.

Szilárd többször énekelt egy színpadon Varga Miklóssal. Tavaly nyáron például legismertebb nemzeti rockoperánkban, az István a királyban szerepeltek együtt. Művészkapcsolatuk, közös értékrendjük és barátságuk volt az alapja a „Remény himnusza” megszületésének.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Itt a legfrissebb mérés: hárompárti parlament alakulna, vezet a Fidesz

cs3_szerk2

Az OECD szerint meglepően élvezzük az életet, és tudásszintünk alapján sem lógunk ki az európai átlagból

cs3_szerk2

Fegyvernek látszó tárggyal az oldalán jelent meg egy tiszás fórumon Ruszin-Szendi Romulusz

cs3_szerk2

Itt a tiszás gyűlöletkampány újabb állomása: egyenlőségjelet rajzoltak Lázár János és a merényletben meghalt Charlie Kirk neve közé, akasztanák is a minisztert

cs3_szerk2

A terveik szerint a jelenlegi 9 százalékról 25 százalékra emelné a Tisza Párt a társasági adó kulcsát

cs3_szerk2

Erről sem fog beszámolni a baloldali média: követendő példává vált Orbán Viktor

cs3_szerk2

Charlie Kirk meggyilkolása utolsó figyelmeztetés kell legyen itthon is!

cs3_szerk2

Folyami hajós kiképzés kezdődött a szentesi katonák részvételével

cs3_szerk2

Történelmi lépés: nyugati irányú gázimportszerződés születik, a részletekre figyel a világ

cs3_szerk2