Belföld Szentes

Jótollú magyar újságíró sajtódíjat kapott Szentesi Zöldi László

Átadták a Médianéző Központ Jótollú magyar újságíró elnevezésű sajtódíjait csütörtökön Budapesten. Az eseményen a publicista kategóriában Szentesi Zöldi László, a Magyar Demokrata főmunkatársa, újságíró kategóriában pedig Swendt Pál, a Magyar Nemzet belpolitikai szerkesztőségének munkatársa vehette át az elismerést.

    A tavaly alapított díj célja, hogy olyan újságírók munkáját ismerjék el, akik valósághű, tényszerű cikkeikkel, riportjaikkal hozzájárulnak nemcsak a közvélemény tájékoztatásához, hanem az újságíró szakma hagyományos értékeinek megőrzéséhez is.
    Az elismerést odaítélő kuratórium tagja Nagy Katalin, a Kossuth rádió vezető szerkesztője, Néző László, a Mediaworks központi szerkesztőségének főszerkesztője, Szarvas Szilveszter, a PestiSrácok.hu főszerkesztő-helyettese, valamint Gajdics Ottó, a KarcFM és a Szabad Föld főszerkesztője, a Jótollú magyar újságíró díj tavalyi díjazottja.
    Ez a díj elsősorban a bátorságról szól – hangsúlyozta köszöntőjében Boros Bánk Levente, a Médianéző Központ igazgatója, hozzátéve, hogy egyik idei díjazott sem az utóbbi tíz évben kezdte a szakmát és nem az utóbbi tíz évben lett bátor.
    Gajdics Ottó méltatásában Szentesi Zöldi László széleskörű érdeklődését és tájékozottságát is kiemelve arról beszélt, hogy a díjazott azok közé tartozik, akiknek “soha nem voltak problémái az identitásával”. Szentesi Zöldi László “minden mondatán átsüt a magyar nemzet sorsa iránti felelősség, a haza feltétel nélküli szeretete, az anyanyelv ápolása és a szülőföld tisztelete” – fogalmazott Gajdics Ottó, aki a nemzetpolitika szószólójának is nevezte pályatársát.
    Néző László Swendt Pált méltatva kiemelte, hogy a díjazott a jobboldali, polgári-konzervatív magyar újságírás egyik nélkülözhetetlen alapembere. A korábban bűnügyi tudósítóként dolgozó újságíró a Magyar Nemzet, a Magyar Hírlap, a Napi Gazdaság, a Magyar Idők, majd az újjáalakult Magyar Nemzet nélkülözhetetlen munkatársa volt – ismertette.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szentesen próbálták elkölteni a lopott bankkártyán lévő pénzt – 24 órán belül elfogták a pénztárcatolvajokat

cs3-szerkeszto

Épül a tiszás önkény: a Legfőbb Ügyészség szerint is jogsértő volt a Fidesz szervereinek lefoglalása

cs3-szerkeszto

Leköszön a vármegyei agrárkamara elnöke – törvénymódosítás miatt távozik Szél István

cs3-szerkeszto

Több vízügyi fejlesztésre sem adott zöld lámpát a pénzügyminiszter, több milliárdos egészségügyi tételre is nemet mondott

cs3-szerkeszto

Ezüstérmes lett az Ugrai Pannával felálló 4×200-as női gyorsváltó

cs3-szerkeszto

Egész héten meleg, napos idő várható

cs3-szerkeszto

Teljesen kiborultak az emberek Baka András jelölésétől, szerintük Magyar Péter átverte őket

cs3-szerkeszto

Strandröplabda-verseny várja a sportolni vágyókat a szentesi Tisza-parton

cs3-szerkeszto

Milliókat csaltak ki idősektől Szentes környékén – újra támadnak az „unokázós” csalók

cs3-szerkeszto