Belföld

Hétfőn elindul az azonnali fizetés

Woman paying online with her credit card.

Hétfőn elindul az azonnali fizetési rendszer: a jelenlegi maximum négy óra helyett – belföldön – 5 másodpercen belül jóváírják az átutalást a kedvezményezett számláján, nemcsak munkanapokon, de az év minden napján és bármelyik időszakában.

Az átutalás kezdeményezése során lehetőség lesz a jelenlegi hosszú számlaszámok helyett a kedvezményezett más azonosítóját, például mobiltelefonszám, e-mail cím, adóazonosító megadni.
    Minden egyedi forintátutalás azonnali fizetés lesz, ha forint számláról indították, 10 millió forint alatti és jellemzően magánszemélyek közötti vagy magánszemélyek és vállalatok közötti a pénzforgalom.
    A sikertelen tranzakciókról minden esetben érkezik visszajelzés; a nyugdíjfizetések továbbra is az éjszakai elszámolásban maradnak, a bérfizetések legtöbbje csoportos átutalás, amely továbbra is a napközbeni elszámolásban marad.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: a közvetlen háborús veszélyt sikerült elhárítani + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Hatalmas magyar siker az EU-csúcson, Orbán Viktor szerint az orosz vagyon felhasználása belerántott volna bennünket egy háborúba

cs3-szerkeszto

Elő a vitaminokkal! Elkezdődött az influenzajárvány Magyarországon

cs3-szerkeszto

Megbukott az álhírgyár, a Szőlő utca ügye sem segített a Tisza Párton

cs3-szerkeszto

43 új mentőautó áll szolgálatba

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ha békepárti kormányt választunk, béke lesz, ha Brüsszel-párti kormányt választunk, háború lesz

cs3-szerkeszto

Fölényes győzelmet aratott időközi választáson a Fidesz

cs3-szerkeszto

Több mint 1,6 millióan töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőívet

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Arra szerződtem, hogy megváltoztassam a sorsunkat!

cs3-szerkeszto