Belföld

Megnyílt a diákok külföldi nyelvtanulási programjának pályázati felülete

Már lehet online pályázniuk a külföldi nyelvtanulási programra diákoknak és iskolai csoportoknak – tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma pénteken.

A tárca közleményében kiemelte: a program célja a magyar fiatalok idegennyelv-tudásának növelése, ezért 9. és 11. évfolyamos tanulók angol, német és francia nyelvterületre utazhatnak nyáron nyelvet tanulni a kormány támogatásával. Diákonként ez mintegy 2000 eurós támogatást jelent, ami a kiutazás és kint tartózkodás minden költségét fedezi, így a családoknak pluszkiadást nem jelent.

A diákok délelőttönként nyelvi kurzusokon vesznek részt, délután és hétvégén pedig a nyelviskolák kulturális és sportprogramokat szerveznek nekik.

A programban száznegyvenezer középiskolás jogosult részt venni idén – ismertették. Anglia, Írország és Málta, Ausztria és Németország, valamint Franciaország lehet célország. (Mint a napokban bejelentették, a koronavírus-helyzetre tekintettel Kínába idén nem indítanak csoportokat.)

Mind a csoportos, mind az egyéni kiutazást választó jelentkezők a knyp.hu oldalon adhatják be pályázatukat, a Pályázom menüpont alatt. Erre egyéneknek 60 napig, intézményeknek 30 napig van lehetőségük.

Az egyéni pályázóknak a Kurzuskereső menüpontban kell kiválasztaniuk a helyszínt. A pályázat benyújtásához a tanulóknak és a szülőknek, gondviselőknek szükségük van Ügyfélkapura – hívták fel a figyelmet.

Csoportok esetén intézményi adategyeztetés a pályázat benyújtásának előfeltétele. Erről a Tempus Közalapítvány minden jogosult intézményt értesített, és a folyamat egy hete már megkezdődött – áll a közleményben.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szemben az árral – amit az ADHD-s gyerekek szüleinek ritkán mondanak el

cs3-szerkeszto

Egy erős hajrával még a DK és a Kétfarkú Kutya Párt is bejuthat a parlamentbe

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: 16 éve azt tesszük amit vállalunk, és amit vállalunk, azt meg is tesszük

cs3-szerkeszto

Idegen földön, idegen érdekekért – Emlékezzünk a hősökre!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország. Fidesz. Ez a biztos választás

cs3-szerkeszto

Hajdú Péter: sokan már a saját sikertelenségükért is a kormányt hibáztatják

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: Ha győzünk, kimaradunk a háborúból. Ha nem győzünk, végrehajtják a brüsszeli–kijevi tervet!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: egy bizonytalan világban a legnagyobb érték a biztonság

cs3-szerkeszto

Levelet kapott a miniszterelnök – Donald Trump szerint Orbán Viktor példaként szolgál az egész világ számára

cs3-szerkeszto