Sport

Telekom Veszprém 29-28-ra legyőzte a Mol-Pick Szeged csapatát

Telekom Veszprém–Mol-Pick Szeged 29–28 (15–15)
Veszprém, 5156 néző. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: STERBIK – Gajic 5 (3), J. Omar 1, NENADICS 7 (1), Blagotinsek 1, Lauge 2, STRLEK 7. Csere: Cupara (kapus), MACKOVSEK, Nilsson 1, BOROZAN 5, Moraes, Marguc. Edző: David Davis
SZEGED: Mikler – RADIVOJEVICS 6 (3), Maqueda, Gaber, Bánhidi 3, Henigman, BOMBAC 5. Csere: ALILOVIC (kapus), Zsitnyikov 4, J. CANELLAS 6, STEPANCIC 4. Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 3–3. 15. p.: 7–7. 18. p.: 8–9. 24. p.: 11–12. 25. p.: 13–12. 31. p.: 15–16. 34. p.: 18–16. 41. p.: 20–20. 47. p.: 25–22. 49. p.: 25–24. 55. p.: 28–26. 58. p.: 29–28

MESTERMÉRLEG
David Davis: – Az döntött a javunkra, hogy a második félidőben szinte végig vezetni tudtunk. Fantasztikusak voltak a szurkolók, örömmel tölt el, hogy legyőztük legnagyobb hazai riválisunkat. A Szeged elleni győzelem mindig nagyon fontos a drukkereknek, a klubnak és a városnak is.
Juan Carlos Pastor: – Mind támadásban, mind védekezésben sokat kell még javulnunk. Az döntött a Veszprém javára, hogy a második félidőben túl sokat játszottunk emberhátrányban, Strlek pedig kíméletlenül megbüntette a hibáinkat a ziccereivel. Végig harcban álltunk a pontszerzésért, az utolsó támadásunk kimaradt, ezt is gyakorolnunk kell.