Belföld

Lejár a határidő a plakátok eltávolítására

Kedd délután 16 órakor lejár annak határideje, hogy az önkormányzati választáson indult jelöltek és jelölőszervezetek eltávolítsák a kampány időszakában közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

A választási törvény szerint a szavazás napja után egy hónapon belül, tehát november 12-én 16 óráig kell eltávolítania a plakátokat annak, aki elhelyezte vagy akinek az érdekében elhelyezték.
    Ha a hirdetményeket nem távolítják el időben, akkor az önkormányzatoknak kell eljárniuk. Az önkormányzatok a határidő lejárta után maguk is eltávolíthatják a plakátokat, majd a költségeket kiszámlázhatják.
    A legtöbb önkormányzat a választási időszakra hirdetőtáblákhoz hasonló “kampányoszlopokat” helyezett ki a közterületekre, a jelöltek és jelölőszervezetek ezekre ingyen ragaszthatták fel plakátjaikat, szóróanyagaikat.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: az orosz-ukrán háború és Európa sorsfordító pillanathoz érkezett

cs3-szerkeszto

Halálos fenyegetéseket kap Rónai Egon az Orbán-interjú óta, az ATV feljelentést tesz

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

cs3-szerkeszto

Vármegyénkben is sorra szűnnek meg a Tisza-szigetek

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Ursula von der Leyen megint plusz pénzt kért Ukrajna és a háború finanszírozására

cs3-szerkeszto

Az ukrajnai aranyozott WC és a magyarországi uniós források összefüggése – Szénászky Zsolt véleménye + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Ötszázöt millió forintnyi adomány gyűlt össze az Élelmiszerbank hétvégi akcióján

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Brüsszelben nagy a baj

cs3-szerkeszto

Leállt a fél internet, magyar oldalak is elérhetetlenné váltak

cs3-szerkeszto