Belföld

Mától él a családvédelmi akcióterv

Young family smiling at newborn in cot

Július 1-jén lépett életbe a családvédelmi akcióterv négy pontja: a babaváró támogatás, a csok-hitel bővítése, a jelzáloghitel-elengedés és a nagycsaládosok autóvásárlási támogatása.

A hétpontos családvédelmi akcióterv négy pontja, amely ma lépett hatályba:

  • Babaváró támogatás. A házasok úgy igényelhetnek akár tízmillió forint szabad felhasználású kölcsönt, hogy ha három gyermekük születik, a teljes összeg vissza nem térítendő támogatássá alakulhat. A babaváró támogatással 2022. december 31-ig élhetnek a jogosultak. Feltétel, hogy az édesanya 18 és 40 év között legyen, és a házaspár egyikének meghatározott idejű munkaviszonnyal vagy felsőoktatási jogviszonnyal kell rendelkeznie.
  • A CSOK kiterjesztése. A hitelt, amelynek maximális futamideje 25 év és a kamata legfeljebb három százalék, a két- és háromgyermekes családok is 10, illetve 15 millió forint erejéig igényelhetik.
  • Jelzáloghitelek elengedése. Azok a családok élhetnek a jelzáloghitel-elengedés lehetőségével, amelyek több gyermeket szeretnének és jelzáloghitel-tartozásuk van. Ezzel az intézkedéssel akár 7-8 ezer család is élhet évente.
  • Nagycsaládosok autótámogatása. A három vagy több gyermekes családok meglévő gépkocsijukat
    biztonságosabb és nagyobb autóra cserélhetik, akár 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatással. 14 ezer család veheti igénybe a támogatási formát a 2022-es év végi kivezetéséig.

A jogosultság feltételei, az igénylés módja és egyéb tudnivalók közérthető formában megtalálhatók a www.csalad.hu honlapon a támogatások, kedvezmények fül alatt.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Rétvári Bence: a Tisza-kormány 33 milliárd forintot vesz el a pedagógusoktól

cs3-szerkeszto

Hiperaktivitás, figyelemzavar: pszichiátriai betegségek-e valójában?

cs3-szerkeszto

Szombattól ismét emelkednek az üzemanyagárak

cs3-szerkeszto

Kikosarazták a miniszterelnököt – a pártelnökök nem Magyar Péter politikai biodíszletei

cs3-szerkeszto

A változás szele: 3 köbméter gázért közel 7000 forintos számla érkezett Csongrádon

cs3-szerkeszto

Épül a tiszás önkény: a Legfőbb Ügyészség szerint is jogsértő volt a Fidesz szervereinek lefoglalása

cs3-szerkeszto

Leköszön a vármegyei agrárkamara elnöke – törvénymódosítás miatt távozik Szél István

cs3-szerkeszto

Több vízügyi fejlesztésre sem adott zöld lámpát a pénzügyminiszter, több milliárdos egészségügyi tételre is nemet mondott

cs3-szerkeszto

Ezüstérmes lett az Ugrai Pannával felálló 4×200-as női gyorsváltó

cs3-szerkeszto