Belföld

Már a tartalékaikat kénytelenek felélni a hazai utazási irodák

Air travel.

Kérdéses a téli utazási idény forgalma, ugyanis egyelőre a magyar kiutazók által kedvelt összes térség tiltott zónában van – ismerteti a keddi Világgazdaság.

A gazdasági napilap cikke szerint csak heti nyolc charterjáratot tudnak működtetni az utazási irodák a nyári főszezon közepén, holott tavasszal még a tavalyi járatok számának a negyedében, azaz heti húszban bíztak.

A szervezett, csoportos magyarországi beutaztatás számai ennél is rosszabbak, az utazási irodák éves szintű bevételeinek csökkenése már szinte biztosan megközelíti a 80 százalékot – mondta a Világgazdaságnak Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) elnöke. A szakmai szervezet ezért nemrég levélben kérte a pénzügyminisztertől és az állami turizmusirányítás illetékeseitől a június 30-án lejárt járulékkedvezmény és a rövidített munkaidő lehetőségének kiterjesztését az utazási irodák számára február 28-ig. Erre azért lenne szükség a jövő tavaszig, mert a Külgazdasági és Külügyminisztérium időközben a piros kategóriába sorolt országok mindegyikét átminősítette első kategóriájú, vagyis utazásra nem javasolt országgá. Ennek következtében ellehetetlenülhet az utazásszervezés a téli hónapokra is, hiszen egyik érintett ország – a karibi térség, a Seychelle-szigetek, Bali és Thaiföld – sem javasolt utazási célpont – mondta Molnár Judit.

Mint azt a Varga Mihály pénzügyminiszternek, valamint Palkovics László innovációs és technológiai miniszternek eljuttatott levélben megfogalmazták, az alacsony árrés és a költségek magas aránya miatt az irodák tartalékai elfogytak, a finanszírozás ellehetetlenült. Emiatt óhatatlanul vállalkozások szűnhetnek meg, de még az optimista forgatókönyvvel és erős pénzügyi háttérrel rendelkező irodák is legalább 50-60 százalékos további leépítésre kényszerülhetnek. Akár olyan, 25-30 éves szakmai tapasztalatú, pótolhatatlan nemzetközi szakmai kapcsolatokkal rendelkező, magas színvonalú szolgáltatást kínáló vállalkozások is megszűnhetnek, amelyek pótlása évekig eltarthat. Emiatt – a levél szerint – Magyarország versenyképessége erősen romolhat a környező országokkal szemben a be- és a kiutaztatás terén is.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A térség legboldogabb országa vagyunk

cs3_szerk2

Az NB I gólkirálya már szavazott: Böde Dániel is a VOKS2025-re buzdít! 

cs3_szerk2

Brüsszel meghajolt: megszűnik a Magyarország elleni túlzottdeficit-eljárás

cs3_szerk2

NAK: Ukrajna uniós csatlakozásával a magyar gazdák támogatást, piacot és megélhetést veszítenének

cs3_szerk2

Összefogás Székelyföldért: eddig több mint 82 millió forint gyűlt össze – Orbán Viktor: A kormány megduplázza a befolyt felajánlásokat

cs3_szerk2

Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra

cs3_szerk2

Orbán Viktor: Trump elnöksége visszaadta a reményt a világnak

cs3_szerk2

Agrárkamara: a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszik az ingyenes pályázatírási szolgáltatást

cs3_szerk2

Hiába utazott “román földre” a Tisza szentesi vezére is, ez sem segített Magyar Péteren

cs3_szerk2