Ha eleget vár az ember türelemmel, az igazság szilánkjait még a balliberális sajtó soraiban is fel lehet fedezni. Szerencsénkre túl sokan vannak, hogy egy egységes, koherens rendszerben tudjanak hazudozni.
Galambos Attila adott hírt a pedagógussztrájk hátteréről igazi hiánypótló cikkben, a „Marxizmusba oltott teológiával ébresztené öntudatra a társadalmat a felszabadítás pedagógiája” címmel a Qbiten.
A haladó értelmiség „polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárok, egyetemi oktatók, kutatók, civil szervezetek munkatársai” az Aurórában, az érzékenyítő események szokásos színhelyén megvitattak a „marxi gondolatokra épülő pedagógiai koncepciókat” ez év február 16-án.
A rendezvényen az az Udvarhelyi Tessza tartott előadást, aki a Város Mindenkiért mozgalomban szerezte meg a maga tizenöt perc hírnevét.
Ennyi a hír: a pedagógussztrájk, a polgári engedetlenség szervezői a marxista gondolatok mentén határozzák meg magukat és munkájukat. Ők azok, akik a tanárok elégedetlenségében leginkább a mozgalmi potenciált látják, a törvényes rendet felborító felfordulás szervezésének lehetőségét.
Ezek az emberek akarják meghatározni, – az alulfizetett tanárok hátára kapaszkodva – hogy mit, és hogyan kell tanítani.
Nem vitatom el a jogot senkitől, hogy a marxizmus mentén határozza meg a politikai nézeteit. (Ezzel együtt személy szerint mégis azt hiszem, hogy senkinek nem lenne szabad elfelejteni, hogy e gondolatok nevében hány ártatlan embert öltek meg, még mielőtt beleájulna egy Che Guevarás pólóba.)
A személyes meggyőződés szabadsága azonban semmiképpen nem jelentheti azt, hogy a saját – szélsőséges – nézeteit a tanárok egy szűk csoportja ráerőltetheti a közoktatáson keresztül a társadalom egészére.
Helyeslem ez okból, hogy a tankerületek vezetői ezt a néhány munkavállalót eltávolították a közoktatásból. Gyilkos eszmék népszerűsítőinek, szélsőbalos mozgalmároknak az iskolákban semmi keresnivalója.
A gyermekek tanítása közben kimondott szavak ugyanis nem maradnak csak szavak, az ország jövője lesz belőlük.
Márpedig én a gyerekeimnek és az unokáimnak sokkal különb jövőt szeretnék, mint amilyen a mi múltunk volt a szocializmusban.
Moderari