Belföld

Több száz középiskolás emlékezik a kommunizmus áldozataira

Több száz középiskolás emlékezik pénteken Budapesten, a Nemzeti Vértanúk Emlékművénél a kommunizmus áldozataira, a megemlékezés közvetítésébe több ezer Kárpát-medencei diák kapcsolódik be.

    A  Rákóczi Szövetség az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében azt írta az Országgyűlés Hivatalával és a Nemzeti Emlékezet Bizottságával együttműködve szervezett ünnepségen a részt vevő több száz budapesti diák mellett az online közvetítésbe több száz Kárpát-medencei középiskola diákjai kapcsolódnak be tanórákon.
    Az eseményen megemlékező beszédet mond Kövér László, az Országgyűlés elnöke, a rendezvény koszorúzással zárul.
    A Nemzeti Vértanúk Emlékművét 2019 őszén állították helyre azok emlékére, akik magyarságuk megvallásáért vértanúkká, áldozatokká váltak.
    A Rákóczi Szövetség 2020 óta február 25-én, a kommunizmus áldozatainak emléknapján, az V. kerületi Vértanúk terén lévő emlékműnél szervezi megemlékezését fiatalok részvételével – olvasható a közleményben.

MTI


- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kiderült, miért szeretnek a szúnyogok egyes szentesieket és csongrádiakat jobban, mint másokat

Szabó Viktor

A Fidesz jelöltje nagy fölénnyel győzött a ráckevei időközi választáson

Szabó Viktor

Elhunyt Lang Györgyi, a Pa-dö-dő énekese

Szabó Viktor

Benyújtották a törvényjavaslatot a földadó kivetésének megtiltására

Szabó Viktor

Ebből még baj is lehet: Ukrajna zsarolni kezdte Magyarországot, Brüsszel jóváhagyásával leállíthatják a Barátság vezetéket

Szabó Viktor

Mentesül a bejelentés alól az összes háztartási kút

Szabó Viktor

Gödön 57, Kiskőrösön 74 százalékkal nyert a jobboldal jelöltje

Szabó Viktor

The Washington Post: Zelenszkij fel akarta robbantani a Barátság vezetéket, hogy csapást mérjen Magyarországra

Szabó Viktor

Emberölés történhetett Szentestől nem is olyan messze

Szabó Viktor

Honlapunk megfelelő működéséhez „sütiknek” nevezett adatfájlokat (angolul: cookie) kell elhelyeznünk számítógépén, Ön bármikor módosíthatja ezeket a beállításokat a böngészőjében. Elfogadom Olvasd tovább