Site icon Cs3.hu

Átadták a Magtár Kft. szekszárdi telephelyét

Átadták a mezőgazdasági gépek értékesítésével foglalkozó Magtár Kft. szekszárdi telephelyét szerdán, a létesítményt a szolnoki székhelyű családi vállalkozás 200 millió forintos beruházással hozta létre.

Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese az avatóünnepségen elmondta: a magyar mezőgazdasági beruházások értéke 2019 első három negyedévében 301 milliárd forint volt. A mezőgazdasági gépek értékesítése 3 százalékkal, 134 milliárdra nőtt az előző év azonos időszakához képest. A legnagyobb arányt, 52 százalékot az erőgépek forgalma képviselte, ugyanakkor 10 százalékkal, 43 milliárd forintra nőtt az alkatrészek forgalma – közölte.

Farkas Sándor ismertetése szerint az 50-100 lóerős, kerekes traktorokból kelt el a legtöbb, de növekedett a 140 lóerő feletti teljesítményű traktorok értékesítése is. 2019 szeptember végéig a gabonakombájnok értékesítése 5 százalékkal maradt el a korábbi év hasonló időszakától, ugyanekkor 220 új arató-cséplő gépet hoztak forgalomba – tette hozzá. Megemlítette azt is, hogy nőtt a vető-ültető gépek forgalma. A tápanyag-visszapótlásra használt gépek és a betakarító adapterek eladása 5, illetve 3 százalékkal esett vissza, a szállítógépek esetében 16 százalékos volt a csökkenés, és mérséklődött a szálastakarmányt betakarító, illetve bálázó gépek forgalma – mondta.
Felhívta a figyelmet arra, hogy az Európai Unióban fel fog értékelődni a nagy fehérjetartalmú takarmánynövények szerepe, amelyet várhatóan be fognak építeni az EU-s agrártámogatási feltételek közé.

Farkas Sándor szólt arról is, hogy 2019-ben több mint 2800 milliárd forint volt a mezőgazdaság kibocsátásának értéke, amelynek 56,7 százalékát a növénytermesztés, 36,3 százalékát az állattenyésztés adta. Közölte: az egy hektárra jutó hozzáadott érték a magyar mezőgazdasági termelésben 615 euró, míg a fejlett európai uniós országokban 1163 euró volt. Ez azt jelenti, hogy a magyar mezőgazdaságban – a hatékony technológiák kihasználásával – még óriási tartalékok vannak – jegyezte meg.
Tóth János tulajdonos-ügyvezető az MTI-nek elmondta: a cég – a szolnoki és a hajdúnánási után – harmadik telephelyét az MNB növekedési hitelprogramjának segítségével építették fel 3300 négyzetméteren, zöldmezős beruházással.

Az 1989-ben alapított társaság a tavalyi 6,7 milliárd forint után az idén 7,8 milliárd forint nettó árbevételt tervez – tette hozzá.  A szántóföldi növénytermesztésben használt gépek értékesítéséből 4,5-5, az alkatrész-forgalmazásból 1,7, öntözési rendszerek forgalmazásából 1 milliárd, míg a precíziós gazdálkodásban használt gépek eladásából 300-500 millió forint árbevételre számítanak.

(MTI/AM Sajtóiroda)

Exit mobile version